hore

Allied Vision Alvium

www.kvant.sk

„Allied Vision Alvium“

www.kamery.sk
 

Allied Vision Alvium

Allied Vision Alvium

Produktová rada Allied Vision 1 - verzia holej dosky - MIPI CSI-2Produktová rada Allied Vision 1 - verzia s uzavretým krytom - USB3 Vision


Allied Vision vyvinul svoj vlastný „systém na čipe“ ako základ pre budúce produktové rady. ALVIUM kombinuje pokročilé spracovanie obrazu, malú veľkosť, nízku spotrebu energie a štandardné možnosti rozhrania.

Allied Vision predstavuje novú jedinečnú technológiu vizuálneho procesora. Technológia ALVIUM® spočíva v patentovanom návrhu čipu optimalizovanom pre pokročilé digitálne zobrazovanie v kombinácii s komplexnou knižnicou spracovania obrázkov (IPL). Po prvýkrát v tomto odvetví výrobca kamier vykonal zmenu paradigmy a vytvoril svoj vlastný systém na čipe.

Revolučná technológia ALVIUM® umožňuje nemožné
Inžinieri spoločnosti Allied Vision uznali vzostup vstavaných systémov ako alternatívy pre systémy založené na PC a zároveň vymysleli architektúru kamery s cieľom vytvoriť technickú platformu, ktorá poskytuje to najlepšie z oboch svetov:

  • Široký výber snímačov
  • Pokročilé predbežné spracovanie obrazu
  • Kompaktný dizajn
  • Nízka spotreba energie
  • Priemyselné normy
  • Vynikajúci pomer cena / výkon
Na dosiahnutie tohto cieľa spoločnosť Allied Vision vytvoril vlastný „systém na čipe“. Unikátna technológia ALVIUM® odráža to najlepšie z 25-ročných skúseností v oblasti optimalizácie digitálneho obrazu a ovládania kamery. Je jadrom novej produktovej rady Allied Vision Alvium.

Knižnica spracovania obrázu ALVIUM® má tri úrovne, ktoré ponúkajú súbor funkcií súvisiacich so základnými operáciami kamery, kvalitou obrazu a funkčnosťou aplikácie kamery.

Technológia ALVIUM® nevyžaduje proprietárne alebo prispôsobené rozhrania. Stavia na zavedených normách. Podporuje dve štandardné rozhrania na pripojenie k počítačom a zabudovaným kartám: MIPI CSI-2, štandardné rozhranie kamery pre vstavané systémy a USB3 Vision, kompatibilný so štandardom GenICam pre použitie USB 3.1 v priemysle strojového videnia.

Pokročilá technológia videnia pre PC a zabudované systémy
Technológia ALVIUM® umožňuje spoločnosti Allied Vision navrhnúť celý rad kamier, ktoré poskytujú veľké množstvo funkcií predbežného spracovania snímok zabudovaných v malom rozsahu, pretože čip je omnoho menší ako ekvivalent FPGA na bežnom trhu. Čip ALVIUM® a všetky komponenty elektroniky sa zmestia na dosku 26,5 x 26,5 mm. Mnohé aplikácie založené na počítači vyžadujú malé a ľahké kamery. Vo vstavaných systémoch sú však tieto hodnoty dokonca nevyhnutnosťou. Technológia ALVIUM® je preto kľúčom k vysoko výkonnej vstavanej kamere pre videnie.


Čip ALVIUM® spoločnosti Allied Vision bol tiež optimalizovaný pre nízku spotrebu energie. Keďže sa dá sériovo vyrábať za oveľa nižšie náklady ako bežne dostupné FPGA, je možné ponúknuť vysoko výkonné vysokokvalitné kamery vyrobené v Nemecku za prijateľnú cenu. To všetko bez kompromisov v kvalite obrazu alebo vo výkone a trvanlivosti kamery.

Vyvinutý spoločnosťou Allied Vision
ALVIUM® je exkluzívna technológia vyvinutá spoločnosťou Allied Vision a je dostupná iba v kamerách Allied Vision. Všetky kamery novej produktovej rady Allied Vision Alvium sú postavené na technológii ALVIUM®.

Odkazy

Zoznam Alvium kamier: www.alliedvision.com/en/products/cameras
Viac informácii na: www.embeddedrevolution.com